Close

Babička roku Královéhradeckého kraje 2019

Cílem soutěže je podpora aktivního stárnutí a mezigeneračních vztahů, soutěž je ukázkou lidských hodnot a krásy člověka v seniorském věku. Rádi bychom i Vaším prostřednictvím vyzvali všechny babičky z Královéhradeckého kraje ve věku nad 55 let, aby se přihlásily a zároveň všechny rodinné příslušníky, aby nominovali svou babičku do krajského kola. Vaše favoritky do soutěže můžete přihlásit prostřednictvím přihlašovacího formuláře nebo na webu babickaroku.cz.

Uzávěrka nominací krajského kola je 30. 9. 2019.

Z přihlášených účastnic na základě informací z přihlášek bude v prvním neveřejném kole vybráno 6 až 10 babiček, které postoupí do druhého krajského kola. Toto kolo již bude pro širokou veřejnost a bude se konat 8. října 2019 v Adalbertinu v Hradci Králové od 13.00 hod do 17.00 hod.

Účastnice budou za účasti veřejnosti soutěžit ve 3 disciplínách, kterými budou rozhovor o sobě či kraji, ukázka dovedností podle vlastního výběru (tanec, zpěv, hra na nástroj, ukázka ručních prací apod.) a módní přehlídka.

Soutěžící bude hodnotit porota a vybere zlatou, stříbrnou a bronzovou „Babičku roku Královéhradeckého kraje 2019“, obecenstvo vybere „Babičku sympatie KHK“ a nejstarší přihlášená účastnice soutěže bude dekorována jako „Nejstarší babička roku KHK“.

Akce je ZDARMA a má naplánovaný doprovodný a kulturní program. Soutěž bude moderovat Helena Hamplová, hudební program zajistí TV Šlágr, k dispozici bude bezplatná kavárna pro seniory a zajímavé doprovodné aktivity. Připraveny budou zajímavé ceny pro soutěžící a pro ostatní návštěvníky bude připravena tombola.

Vítězná babička krajského kola Královéhradeckého kraje postoupí do celorepublikového finále soutěže, které se bude konat dne 18. listopadu 2019 v Olomouci na výstavišti Flóra a bude soutěžit o titul „Babička roku 2019“.

Zdroj: Organizační tým Babičky roku