Close

Světlo z Betléma doputovalo i do Týniště

Tři dny před Štědrým dnem skautští kurýři rozváželi po celé České republice tradiční Betlémské světlo. Ve stejný den bylo oficiálně dovezeno také k nám do Týniště nad Orlicí, kde si jej mohli zájemci vyzvednout u vánočního stromu na náměstí a přenést do svých domovů.

Kromě toho zde proběhl i živý betlém v podání dětí a zpívali se vánoční koledy. Zástupci místní organizace KDU-ČSL, která akci zaštiťovala, pak Betlémské světlo ještě přenesli do Geriatrického centra, kde popřáli radostné svátky všem seniorům a personálu.

Mám radost, že o tuto akci, která se v našem městě konala poprvé, byl tak pěkný zájem. Myslím, že Betlémské světlo nás do určité míry sblížilo a zvlášť viditelné to bylo v Geriatrickém centru u seniorů, kteří měli slzy v očích. Za mě akci hodnotím jako vydařenou a děkuji všem, kdo se jí zúčastnili a kdo ji pomohli připravit, především paní Maryškové a paní Matuškové, které skvěle zapojily děti v živém betlému a zpívaly s nimi a s příchozími koledy. Těším se, že se příští rok opět shledáme a třeba ještě ve větším počtu. Vždyť cílem této aktivity je udělat druhým radost a ujistit je, že na světě není nikdo sám.

Veronika Čepelková, zastupitelka města za KDU-ČSL