Close

Město Týniště nad Orlicí se připojuje k materiální sbírce na pomoc Ukrajině

Město Rychnov nad Kněžnou organizuje materiální sbírku na pomoc Ukrajině. Cílem je shromáždit základní materiál a hygienické potřeby, které aktuálně chybí lidem ve válkou zasažené oblasti.

Chirurg rychnovské nemocnice, původem z Ukrajiny, Maksym Stanyka napsal seznam věcí, které v jeho zemi potřebují:

– deky a polštáře

– toaletní papír

– dětské pleny

– vlhčené ubrousky

– ručníky

– mýdlo

– zubní kartáčky a zubní pasty

– zimní bundy

– dezinfekční prostředky (SAVO, apod.)

Do humanitární sbírky se zapojila všechna velká města v regionu. A tak nadcházející víkend 26.2. – 27.2.2022 můžete výše uvedené věci nosit na sběrná místa v Rychnově nad Kněžnou, Dobrušce, Kostelci nad Orlicí a Týništi nad Orlicí.

V Týništi nad Orlicí můžete věci, které chcete darovat, přinést do Kulturního domu ve dnech: 

Sobota 15 – 20 hodin

Neděle 9 – 12 hodin

„Doktor Stanyka má na Ukrajině celou rodinu. Ruská invaze se ho přímo dotýká, denně mu chodí desítky zpráv o hrůzách, které se v jeho rodném Chersonu dějí. Seznam věcí konzultoval přímo s primářem chersonské nemocnice. Problém je v tom, že jsou paralyzované veškeré obchody a služby. Lidem chybí a hlavně budou v nejbližších dnech chybět základní hygienické potřeby. Sbírku jsme zorganizovali narychlo. V neděli budeme řešit přímo s doktorem Stanykou, jakým způsobem dopravíme materiál na Ukrajinu. Pokud by to bezpečnostní situace neumožnila, budeme připravení na uprchlickou vlnu. Už teď víme, že prvních pár lidí o víkendu dorazí do Rychnova nad Kněžnou. Žádná pomoc nepřijde nazmar a budeme vděční, pokud nás podpoříte,“

říkají společně místostarostka Rychnova Jana Drejslová, starosta Týniště nad Orlicí Libor Koldinský, starosta Kostelce nad Orlicí František Kinský a místostarosta Dobrušky Miroslav Sixta.

Zdroj: www.tyniste.cz