Close

Senioři putovali za mír po východočeské svatojakubské cestě

Po východočeské svatojakubské cestě se opět putovalo za mír. Druhá etapa cesty, pořádané Diecézním centrem pro seniory, směřovala z Meziměstí do Broumova. Senioři i další zájemci míří postupně od polských hranic do Hradce Králové, srdce královéhradecké diecéze. Cesta kopíruje starobylou trasu, směřující k hrobu apoštola Jakuba v Santiagu de Compostela, který je patronem této pouti. 11 kilometrů cesty překrásnou východočeskou přírodou zdolali účastníci celodenní pouti v pohodě a dobrém rozpoložení.

„Na druhou etapu východočeské svatojakubské cesty jsem se těšila,“ uvedla v cíli Hana Paráková. „Na startu jsme se sešli v pěkném počtu, po cestě přistupovali další a najednou nás bylo přes dvacet poutníků. Modlíme se za mír často, ale společné putování a společná modlitba má daleko větší sílu. Jsme připraveni pokračovat v putování a modlitbě za mír i nadále a zveme také ostatní, aby se k nám připojili.“

Třetí etapu společného putování po východočeské svatojakubské cestě plánuje  Diecézní centrum pro seniory Hradec Králové ještě letos.

Eva Zálešáková

Foto: Veronika Čepelková