Close

O mně

Nechci zůstat pouze u slov, ale aktivní a poctivou prací měnit svět kolem nás k lepšímu.

Vzdělání

Vystudovala jsem Vyšší odbornou školu podnikatelskou v Hradci Králové, úspěšně absolvovala Bc. a Mgr. studium na KTF Univerzity Karlovy v Praze a rigorózní zkoušku (PhDr.) na KU v Ružomberku. V rámci celoživotního vzdělávání jsem absolvovala například Diplomatickou akademii, Israel College of the Bible, kurz průvodce cestovního ruchu, kurz LIMA (Kvalita života ve stáří) a složila jazykové zkoušky v zahraničí.

Profese

Od roku 2005 mám jako vedoucí na starosti Diecézní centrum pro seniory v Hradci Králové. Je pro mne ctí, že jsem mohla stát u zrodu tohoto Centra, které se stalo prvním diecézním centrem v ČR věnujícím se prvořadě lidem seniorského věku. Tento důležitý krok vnímám také jako velkou výzvu, abychom naši činnost neustále zdokonalovali a pomáhali seniorům prožívat stáří nejenom aktivně, nýbrž i radostně a smysluplně.

Politická činnost

V současné době působím jako zastupitelka města Týniště nad Orlicí, předsedkyně Sociální a zdravotní komise města Týniště nad Orlicí, členka Sociálního výboru Královéhradeckého kraje a členka Komise Rady Královéhradeckého kraje pro řešení problematiky seniorů. Působení v těchto orgánech chápu nejen jako příležitost k získání cenných informací, ale především jako možnost přinést pro naši práci nové pohledy a impulzy.

Co mě baví

Ráda se setkávám s přáteli a vůbec se všemi, s nimiž a pro něž pracuji. Je obrovský dar mít kolem sebe lidi, kteří vás obohacují svou moudrostí, radostí a entusiasmem. S některými z nich také ráda poznávám úchvatná místa u nás i v zahraničí, tj. zvlášť ta poutní, biblická, horská a vůbec všechna, kde se „nebe dotýká země“ a kde má člověk skvělou příležitost prohlubovat vztahy a taky myslet na všechny blízké i ty, kteří potřebují povzbudit. No a zmíním tu i mé oblíbené procházky s naším psem (kolií) Bakkynem. Nádherná příroda Orlicka k nim přímo vybízí.

Bonus

Zde si můžete přečíst rozhovor se mnou, jehož autorkou je Mgr. Ludmila Hovorková.