Close

Vyrazte na Senior Festival 2019 autobusem přímo z Týniště

Spolek Hurá na Výlet! vás srdečně zve na Senior Festival, který se bude konat v sobotu 15. června 2019 od 10 hod v Chrudimi v prostorách Klášterních zahrad. Těšit se můžete na pestrý program, během kterého si každý přijde na své.  K poslechu i tanci zahraje například pěvecké duo Eva a Vašek, dechový orchestr Moravanka a další hudební uskupení. Vezměte s sebou i svá vnoučata, pro něž je připraven doprovodný program v podobě interaktivních stánků a her, vystoupí také známá kapela pro děti Pískomil se vrací!. Cena vstupného je dobrovolná. Místa k sezení máme zajištěna.

Svoz na festival je zajištěn také z Týniště nad Orlicí. Od 6. května 2019 si můžete rezervovat své místo v autobuse na telefonním čísle: 733 105 151

Těšíme se na Vaši účast.

Tým spolku Hurá na Výlet!

 

Spolek Hurá na Výlet! byl založen v roce 2014 panem Tomášem Martinkem. Jednou z hlavních motivací pro vznik našeho spolku bylo zjištění obrovské míry zneužívání seniorů a osob ZTP na předváděcích akcích tzv. “šmejdů”, jak bylo dobře popsáno v dokumentu Silvie Dymákové – Šmejdi.

Naše organizace nyní vytváří jednodenní, snadno zvládnutelné, bezpečné, finančně dostupné, zábavné a přitom zajímavé výlety se zdravotnickým dohledem, osobní asistencí, průvodcem, živým hudebním doprovodem, zajištěné kolektivem mladých lidí, a to způsobem a za cenu dostupnou seniorům a osobám ZTP. Tyto výlety pořádáme v Pardubickém kraji, Královéhradeckém kraji, Jihomoravském kraji, Kraji Vysočina a v Hlavním městě Praze.

Každý senior či osoba ZTP (včetně vozíčkářů) z řad široké veřejnosti nám přispěje na výlet symbolickou částkou 100 Kč. Skutečně průměrné náklady na osobu jsou cca 800 Kč / výlet. Zbylé náklady hradí náš spolek a prostředky vyhledává z veřejných i firemních zdrojů, grantů a nadací. Nízká cena výletu totiž je jediná možnost, jak lze šmejdům a jejich předváděcím akcím na trhu konkurovat.

Zároveň vytváříme aktivní osvětovou a informační kampaň, zaměřenou na zvýšení kvality života seniorů a osob s handicapem. Kromě výletů také pořádáme kulturně-osvětové akce, které mají mnohonásobně větší kapacitu, takže potřebné informace můžeme předat více seniorům najednou. Během akcí vystupuje kapela, jednotlivá hudební vystoupení jsou prokládána vstupy odborníků z pomáhajících organizací (Policie ČR, Hasiči, Červený kříž a další organizace zabývající se seniorskou problematikou).

Nově jsme v minulém roce také otevřeli nové komunitní centrum pro seniory, kde pořádáme přednášky, dílničky a vzdělávací kurzy pro seniory. Jelikož prostory tohoto centra nebyli bezbariérové, rozhodli jsme se v tomto roce zrekonstruovat a otevřít nové bezbariérové centrum v ulici Široká 29.

V minulém roce se nám podařilo navýšit počet oslovených seniorů na ca 2300. Odjeli jsme celkem 35 výletů od dubna do prosince, uspořádali jsme celkem 8 kulturně-osvětových akcí a více než 25 přednášek v Hurá centru.

Máme navázanou spolupráci již druhým rokem s Ministerstvem práce a sociálních věcí, tento rok i s Ministerstvem kultury. Podporují nás například: Pardubický kraj, město Chrudim, město Nasavrky, obec Třibřichy, Vuch s.r.o., Alukov a.s., Družstvo Agricola a další.

Pokud by Vás zajímalo více informací, naleznete je zde: www.huranavylet.info